Радбез обрав для України шведську модель відносин з НАТО – експерт
В Раді національної безпеки і оборони за зразок для України на найближчі роки беруть шведську модель відносин з НАТО.
Про це йдеться в матеріалі директорки Інституту світової політики Альони Гетьманчук "НАТО та Україна: чи спрацює формула "або членство, або нічого"?" для "Європейської правди".
За словами експерта, досі є сумніви, стартом чого стала відмова України від позаблоковості – інтеграції в альянс чи переходу до нейтралітету.
"В апараті РНБО за зразок для України на коротко- і середньострокову перспективу розглядають шведську модель відносин з НАТО, реалізація якої має створити умови для повноцінного членства у майбутньому.
А саме – Україна має досягнути повної сумісності сектору безпеки та оборони зі структурами НАТО", - зазначає Альона Гетьманчук.
Таким чином, на її думку, за появи відповідних політичних умов, Україна була б готова стати членом НАТО відразу – без жодних Планів дій щодо членства в Альянсі та інших підготовчих документів.
"Фактично, у такому випадку можна говорити про приховану інтеграцію" - пояснює експерт.
В той же час очікувати політичних умов членства України в НАТО в осяжній перспективі не варто, і процес вступу до альянсу може розпочатись не раніше 2020 року.
"І питання не тільки в тому, чи буде до цього готова Україна, а переважно в тому, чи буде готове до такого процесу НАТО", - пише Альона Гетьманчук.
Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко заявив, що завданням української влади є досягти критеріїв для членства в НАТО, а питання членства буде вирішуватись народом на референдумі.