Прокуратура Відня оскаржила відмову в екстрадиції Фірташа до США
Прокуратура Відня подала апеляційну скаргу щодо відмови в екстрадиції Дмитра Фірташа до США,
Про це повідомляє Deutsche Welle.
Як зазначили у прокуратурі, скаргу було подано до Вищого земельного суду Відня у п’ятницю, 23 жовтня.
Таким чином доля Фірташа вирішиться у суді другої інстанції. У першій інстанції він навесні виграв: адвокати домоглися відмови у видачі олігарха до Сполучених Штатів, де Фірташа звинувачують у корупції.
Апеляцію було подано майже шістьма місяцями пізніше, адже сторони лише у середині жовтня офіційно отримали від суду всі документи. Очікується, що друга інстанція розгляне скаргу наступного року.
Дмитро Фірташ не зобов’язаний чекати на судове засідання у Відні. Ще навесні йому повернули його закордонний паспорт. Маючи оригінал рішення суду про відмову в екстрадиції до США, він може повернутися в Україну.
Однак представник Фірташа відмовився повідомити, коли олігарх повернеться на батьківщину.
Нагадаємо, Фірташ був затриманий поліцейськими в австрійській столиці за запитом американського Федерального бюро розслідувань (ФБР) і поміщений в слідчий ізолятор 12 березня 2014 року.
Через день суд вирішив залишити його під арештом з можливістю звільнення під заставу в 125 млн євро.
Сума була визначена, виходячи з фінансового стану олігарха і тяжкості інкримінованих йому злочинів. 21 березня Фірташа відпустили під домашній арешт, де він і чекав на рішення суду з приводу екстрадиції в США.
Гроші на внесення застави за Фірташа в сумі 125 млн євро надійшли з Росії.
Ордер на його арешт був виданий окружним судом американського штату Іллінойс влітку 2013 року. На початку квітня в США йому пред'явили звинувачення в дачі хабара індійським чиновникам для отримання дозволів на розробку родовищ титану в Індії.
Загалом у справі про створення міжнародної корупційної схеми в якості обвинувачених проходять шість осіб, включаючи Фірташа, угорського підприємця Андраша Кноппа, громадянина України Сурена Геворгяна, індійського політика Рамачандра Рао і двох комерсантів з Індії та Шрі-Ланки.
За даними слідства, Фірташ вів переговори з індійськими чиновниками і віддавав розпорядження про виділення їм коштів в обмін на преференції у наданні дозвільних документів.
Також у розслідуванні агентства Reuters стверджується, що Фірташ зміг придбати за пільговою ціною понад 20 млрд кубометрів газу і отримати кредитів на $11 млрд завдяки підтримці президента Росії Володимира Путіна.
Більш того, Фірташ купував у "Газпрому" газ за ціною $249 за 1 тис. кубометрів, тоді як НАК "Нафтогаз України" купував його за $412.