Місія ЄС з реформи силових відомств виявилася не надто ефективною – дослідження
Консультативна місія ЄС з реформування цивільного безпекового сектора (КМЄС), яка працює в Україні майже рік, виявилася недостатньо ефективною.
Про це йдеться у висновках Інституту світової політики, опублікованих "Європейською правдою".
Як зазначається, основним викликом для місії став її власний мандат - ЄС визначив повноваження та задачі місії, не порадившись із тими, кому вона має допомагати в Україні.
Основними завданнями КМЄС є "стратегічне консультування" українських безпекових відомств та координація донорської допомоги для реформи сектора цивільної безпеки. Однак партнери місії в Україні заявляють, що самого стратегічного консультування для них недостатньо.
При цьому ефективною виявилася співпраця з місією там, де йшлося стратегічні документи або законопроекти.
"Зокрема, КМЄС долучилася до розробки Концепції та Стратегії реформування МВС, Концепції розвитку Державної прикордонної служби до 2020 року, розробки низки законопроектів спільно з РНБО, Мін’юстом, МВС та Державною пенітенціарною службою", - сказано в дослідженні.
Однак, як зазначається, поза "стратегією" ефективність КМЄС була низькою. В місії це пояснювали відсутністю мандату і повноважень.
Проблеми в роботі місії створювала і низка невирішених адміністративних проблем, на кшталт відсутності міської телефонної лінії та номерних знаків для транспортних засобів місії.
"Також не було оперативності у допомозі місії в підготовці законопроектів", - йдеться в дослідженні.
Серед однієї з причин невисокої ефективності місії називається відсутність у неї механізму швидкого реагування та необхідність узгоджувати свої дії з Брюсселем.
В самій КМЄС нарікають і на українську сторону, зокрема, на відсутність єдиного координаційного органу, який полегшив би роботу місії з українськими безпековими органами.