Україна переслідує "антимайданівців" та не карає "майданівців" - Рада Європи
В Раді Європи відзначають упереджене ставлення українських правоохоронних органів до "антимайданівців" та "майданівців".
Про це йдеться в звіті Ради Європи щодо розслідування одеської трагедії, який представив в Києві у середу голова Міжнародної дорадчої групи (МДГ) Ніколас Братца.
Як відзначається в документі, Україна обрала нечесну тактику – переслідуючи одних, Київ не робить ані кроку для покарання інших.
"Хоча масові заворушення відбулися в ході конфлікту між двома групами активістів, що протистояли одна одній, через рік після подій усі, крім одного з 23 підозрюваних,... належать до прихильників федералізації", - наголошується в документі, представленому Братца.
Натомість лише троє прихильників єдності – іншої конфліктуючої групи – були повідомлені про підозру.
Окрім того, до жодного з прихильників єдності України не було застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою: усі вони були поміщені під домашній арешт або звільнені під особисте зобов’язання.
Як приклад, у звіті наведено справу одесита Сергія Ходіяка.
Він, за даними слідства, прийшов на мітинг 2 травня з рушницею, де застрелив одного з опонентів та поранив міліціонера. Водночас до нього нині не застосовано жодного запобіжного заходу, а судді, які мали розглядати питання про його арешт, один за одним брали відвід та скаржилися на зовнішній тиск.
Детальніше про звіт Ради Європи щодо розслідування Україною одеської трагедії читайте в статті "Європейської правди" "Звіт Ради Європи щодо одеської трагедії: "Чи здатне слідство знайти істину? Є сумніви".
Європейська правда також публікує повний текст підсумкової частини звіту МДГ.