Депутати Голландії просять перевірити, чи причетна РФ до референдуму про Україну
У Нідерландах депутати партії D66 звернулися із запитом до МЗС країни з проханням роз'яснити, чи існують ознаки впливу Росії на майбутній референдум щодо Угоди про асоціацію ЄС з Україною.
Про це повідомив голландський депутат Кейс Ферхувен у своєму Twitter.
"Парламентський запит D66 щодо питання, чи впливає Росія у фінансовому відношенні на голландську політику", - написав він, виклавши скан-копію документа, що складається з 8 пунктів.
Kamervragen #D66 over bericht dat Rusland de Nederlandse politiek financieel beïnvloedt. https://t.co/mmCRDt5IlM pic.twitter.com/NLKJ0661Mj
— Kees Verhoeven (@KeesVee) January 18, 2016
Запит голландських депутатів пов'язаний зі статтею в британському виданні The Telegraph, в якій повідомляється про розслідування США у зв'язку з можливим впливом Росії на європейські партії.
"Чи є у вашому полі зору будь-які ознаки, що на майбутній референдум щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС може якимось чином, в тому числі й фінансово, впливати Росія?" - йдеться в запиті.
Депутати також хочуть знати, якою буде реакція уряду на повідомлення про те, що "Росію звинуватили в таємному фінансування європейських партій".
Як заявляв раніше голландський прем'єр-міністр Марк Рютте, уряд Нідерландів планує провести кампанію на підтримку України перед запланованим на квітень референдумом щодо Угоди про асоціацію Україна-ЕС.
Як повідомлялося, Виборча рада Нідерландів призначила референдум щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС на середу 6 квітня 2016 року.
Раніше в Нідерландах зібрали необхідну кількість підписів для проведення консультативного референдуму щодо ратифікації Угоди про асоціацію з Україною.
Зібрати підписи вдалося завдяки інтенсивній онлайн-кампанії сатиричного блогу GeenStijl, групи громадян Burgercomite ЄС ("Комітет громадян ЄС") і євроскептичного мозкового центру "Форум для демократії".
Як відомо, парламент Нідерландів завершив процедуру ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС 7 липня.
Читайте також: "Шлях до референдуму – реалії та міфи щодо голосування в Нідерландах про Україну".