ЄС готовий задовольнити ключову вимогу Британії щодо пільг мігрантам – ЗМІ
Європейський Союз у контексті потенційно виходу Британії з ЄС готовий запровадити так зване правило "аварійної зупинки", тобто надати країнам членам ЄС право відміняти податкові пільги для мігрантів з інших країн ЄС.
Про це з посиланням на власні джерела в ЄС пише Reuters.
За словами співрозмовників агенції, в ЄС готові на поступки Великій Британії у питанні податкових пільг для працівників, які прибувають з інших країн ЄС.
Пропонується запровадити правило, що кожна з країн-членів ЄС, яка зможе переконати уряди країн ЄС у тому, що її система соціального забезпечення опинилась під надмірним навантаженням, може отримати право позбавляти пільг нових працівників, які прибувають з інших країн ЄС, на строк до чотирьох років.
Як відомо, саме відміна таких пільг була ключовою вимогою прем'єр-міністра Великобританії Девіда Кемерона щодо реформування правил ЄС, виконання якої має запобігти потенційному виходу Британії з ЄС.
Відзначимо, що з такими вимогами Британії категорично не погоджувались країни Східної Європи, значна кількість громадян яких працює у Великій Британії на постіній основі і користується пільгами щодо оподаткування, які прописані у британському законодавстві.
Тому в ЄС наголошують, така пропозиція не торкнеться тих громадян Польщі, Румунії, як вже працюють у Великобританії.
Наразі прес-секретар Кемерона відмовився коментувати інформацію.
Раніше повідомлялося, що прем’єр Британії Девід Кемерон і канцлер Німеччини Ангела Меркель досягли прогресу в переговорах щодо реформи ЄС.
Як відомо, вимоги Британії щодо реформи ЄС поділені на чотири блоки, кожен з яких має свою назву: економічне врядування, конкурентоздатність, суверенітет та імміграція.
Найбільш суперечливою серед вимог Британії, на яку не згодні в ЄС, є вимога обмеження міграції в рамках спільноти. Зокрема, з цією метою Кемерон запропонував надавати мігрантам з ЄС доступ до британських пільг лише через чотири роки їх праці в Британії.