Європарламент ухвалить резолюцію про дотримання прав людини в Криму
В рамках дебатів про стан демократії в світі депутати Європарламенту мають сьогодні, у четвер, 4 лютого обговорити ситуацію з правами людини в Криму і ухвалити відповідну резолюцію.
Як йдеться в опублікованому на сайті Європарламенту в середу ввечері проекті резолюції "Про ситуацію з правами людини в Криму, зокрема, кримських татар", євро депутати вчергове підтверджують свою рішучу прихильність суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і її суверенного вибору слідувати європейським шляхом".
Так, у проекті резолюції вказується, що Європарламент "підтримує рішення ЄС заборонити імпорт родом з Криму, а також обмежувальні заходи відносно Росії після незаконної анексії Криму".
Такоє підкреслюється рішучість ЄС продовжувати ці санкції до повернення Криму під в юрисдикцію України.
Євродепутати мають намір також "рішуче засудити безпрецедентний рівень порушень прав людини, скоєних проти кримчан, насамперед - кримських татар".
Євродепутати також мають засудити "жорсткі обмеження на свободу вираження думок, асоціації та мирні зібрання, у тому числі на традиційні пам'ятні заходи, як роковин депортації кримських татар сталінським тоталітарним режимом Радянського Союзу і культурні зустрічі кримських татар".
У проекті міститься заклик до російської влади "ефективно, неупереджено і прозоро розслідувати всі випадки зникнення людей, катувань і порушень прав людини з боку співробітників поліції і воєнізованих сил, діючих на Кримському півострові, починаючи з лютого 2014 року".
Окрмі того, у Європарламенті "серйозно стурбовані ситуацією ЛГБТ в Криму, яка, по суті, погіршилася".
Європарламент має закликати владу Росії надавати безперешкодний доступ у Крим міжнародним організаціям та незалежним експертам з ОБСЄ, ООН і Ради Європи.
У проекті резолюції вітається ініціатива України про створення міжнародного переговорного механізму по відновленню українського суверенітету над Кримом у форматі "Женева плюс", який повинен включати безпосередню участь ЄС.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що місія Ради Європи з прав людини, очолювана швейцарським дипломатом Герардом Штудманом, після 7-денного візиту до Криму повернулася в Страсбург.