МЗС проведе роботу з країнами, які впливають на рішення щодо безвізового
МЗС виокремило для себе ряд країн, які мають вплив на інших і формують позицію в Європейській раді, і збирається провести з ними роботу у питанні надання безвізового режиму.
Про це в інтерв’ю Укрінформу заявила заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль.
Вона наголосила, що зараз Україна знаходиться на останньому етапі виконання фактичних зобов'язань, взятих у рамках виконання Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму.
"І оскільки остаточне рішення щодо прийняття законодавчої пропозиції Європейською комісією приймають країни-члени, то дуже важливо довести до них, де саме ми є, як ми бачимо розвиток подій, можливі проблеми, і що уряд збирається робити", - зазначила Олена Зеркаль.
За її словами, серед цих країн Франція, Німеччина, Нідерланди, Італія.
Олена Зеркаль, зокрема, розповіла про проведені зустрічі з людьми, "які впливають на позицію Франції у вирішенні питання щодо безвізового режиму, безпосередньо беруть участь у рішеннях або формують позицію учасників Європейської Ради".
Вона зазначила, що метою таких зустрічей є донесення інформації з "перших вуст".
"Наприклад, під час зустрічі з державним секретарем Франції з європейських питань Арлемом Дезіром стало зрозуміло, що він не володів інформацією щодо останніх рішень в Україні", - розповіла заступник міністра.
Так, французька сторона була не в курсі щодо прийнятих нещодавно законів, що питання офісу з повернення активів вирішено, що питання, пов'язане з арештами і конфіскацією майна, повністю вирішено в рамках законодавства Європейського Союзу тощо.
Крім того, українська сторона пояснила французькій ситуацію щодо електронного декларування: де є проблеми, з чим вони пов'язані.
Нагадаємо, 18 лютого Верховна рада ухвалила три закони: про прокуратуру, про Нацагенцію з повернення та управління незаконно виведеними активами та про спецконфіскацію і арешт майна.
Всі три ЄС визнав такими, що повністю відповідають європейським вимогам.
Водночас, представництво ЄС в Україні публічно обурилося з приводу закону про електронні декларації, ухваленого Радою у вівторок - в ньому виявилися норми, які суперечать вимогам ЄС та порушують зобов'язання України.