ЄС відреагував на протести в Стамбулі: турецька влада має поважати ЗМІ
Євросоюз уважно стежить подіями у Стамбулі, пов'язаними із медіагрупою Feza, у тому числі газетою Zaman, і подальшими діями поліції.
Про це йдеться у заяві речника високо представника ЄС із політики безпеки Федеріко Могеріні.
"ЄС неодноразово підкреслював, що Туреччина як країна-кандидат, має поважати і заохочувати високі демократичні стандарти і практики, включаючи свободу засобів масової інформації", - йдеться у заяві.
У Могеріні підкреслили, що вільні, різноманітні і незалежні ЗМІ є одним із наріжних каменів демократичного суспільства, які сприяють вільному потоку інформації та ідей, а також за рахунок забезпечення прозорості та підзвітності.
"Будь-яка країна, і зокрема та, що веде переговори про вступу до ЄС, має гарантувати фундаментальні права, включаючи свободу вираження думок, і справедливий судовий процес, відповідно з Європейською конвенцією з прав людини", - відзначається у заяві.
Як повідомлялося, турецький поліцейський спецназ в суботу обстріляв пластиковими кулями і застосував сльозогінний газ для розгону протестувальників, які зібралися біля редакції опозиційної газети Zaman.
4 березня турецький суд виніс рішення, згідно із яким в медіахолдингу, якому належить газета, була призначена зовнішня адміністрація.
У п’ятницю ввечері на захист газети зібралися кілька тисяч прихильників, проти яких поліція застосувала водомети та сльозогінний газ.
Zaman є однією з найбільших турецьких газет, її тираж становить 650 тисяч примірників.
Медіахолдинг Feza пов'язують рухом "Хізмет", духовним лідером якого є Фетуллах Гюлен, який проживає в США.
В грудні 2014 року головний редактор Zaman і ще кілька журналістів і керівників ЗМІ були затримані через зв'язки з Гюленом.
На думку президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана, Гюлен прагне повалити чинний уряд.