Україна не отримає допомогу ЄС без реформ з енергоефективності – експерт
Ухвалення законодавства у сфері енергоефективності є невід’ємною частиною умов надання Євросоюзом макрофінансової допомоги Україні.
Про це заявив експерт Групи підтримки Євросоюзу Кшиштоф Герульський у статті на "Європейській правді".
Йдеться про адаптацію чотирьох ключових директив ЄС у цій сфері: про енергоефективність будівель, енергомаркування, екодизайн (ця директива встановлює вимоги до споживання енергії побутовою технікою – тут робота ще не почалася), а також про енергозбереження.
"Остання директива найважливіша – адже вона стосується всіх секторів економіки, а не тільки ЖКГ", - наголошує експерт.
"У цій сфері ми чекаємо від Києва ухвалення двох важливих законів: про облік тепла та встановлення лічильників, а також про енергоефективність будівель", - пояснив він.
Як зазначається, обидва ці закони вже розроблені урядом, але поки що не передані на розгляд Верховної ради.
На думку ЄС, це зволікання занадто затягнулося.
"Ухвалення цих законів є невід'ємною частиною умов ЄС для надання макрофінансової допомоги. Відповідно, зволікання з ними вкотре відкладає отримання траншу допомоги від Євросоюзу" - наголосив Кшиштоф Герульський.
Він також підкреслив, що для ЄС важливе не лише ухвалення цих законопроектів, а запуск системи.
"Це вимагає появи підзаконних актів, створення Фонду енергоефективності, який працюватиме над впровадженням цих технологій, і багато іншого" - сказав він і додав, що це вимагає часу – не менше півроку, а це відкладає фінансову підтримку з боку ЄС.