У Нагірному Карабаху тривають бойові дії – сторони конфлікту
Шістнадцять азербайджанських військовослужбовців загинули протягом останніх двох днів у боях в зоні нагірно-карабаського конфлікту.
Про це повідомляє сайт Міноборони Азербайджану.
Міноборони Азербайджану також повідомляє, що "в ніч з 4 на 5 квітня ситуація на лінії зіткнення залишалася напруженою". "Вірменська сторона продовжує обстрілювати населені пункти, розташовані поблизу лінії зіткнення військ", – стверджує відомство.
Міністерство оборони Вірменії у свою чергу заявляє, що у ніч на 5 квітня внаслідок обстрілу з азербайджанської території був поранений один військовослужбовець збройних сил країни.
"На вірменсько-азербайджанському кордоні зростає напруження, азербайджанські військові застосовують стрілецьку зброю та міномети", - йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, ситуація у Нагірному Карабаху загострилася в ніч на 2 квітня, коли на лінії зіткнення почалися бойові дії із використанням артилерії та авіації. Сторони конфлікту звинуватили одна одну у порушенні перемир'я.
3 квітня Міністерство оборони Азербайджану заявило про одностороннє припинення бойових дій у Нагірному Карабаху, проте бої у зоні конфлікту тривають.
За даними ООН, щонайменше 33 людини загинули і понад 200 отримали поранення в результаті військових зіткнень в Нагірному Карабаху у минулі вихідні.
Нагадаємо, конфлікт у Нагірному Карабаху почався ще в 1980-ті роки у зв'язку з масовим рухом на підтримку ідеї перепідпорядкування Карабаху Вірменії.
Рух призвів до відтоку з регіону етнічних азербайджанців. Все це призвело до рішення радянської влади у січні 1989 року ввести в регіоні пряме управління з утворенням Комітету особливого управління Нагірно-Карабаською автономною областю.
У відповідь 1 грудня 1989 року Верховна рада Вірменської РСР і Національна рада Нагірно-Карабаської автономної області ухвалили спільну постанову про включення Нагірного Карабаху до складу Вірменії.
Збройні сутички почалися в 1990 році, а наступного року за участю радянської армії була проведена операція "Кільце", наслідком якої стала повна депортація 24 вірменських сіл.
Повномасштабні бойові дії почалися вже після розвалу СРСР у 1992 році та тривали до травня 1994 року, коли за участю Росії було підписано мирну угоду.
Згідно з нею, відбулося "заморожування" конфлікту, при цьому невизнана Нагірно-Карабаська республіка контролює 13,4% території Азербайджану: крім самої колишньої Нагірно-Карабаської області, це кілька азербайджанських районів, прилеглих до Нагірного Карабаху – так званий "пояс безпеки".