Реформа енергосектору в Україні "поставлена з ніг на голову" - енергетичне співтовариство
Реформування сфери енергоефективнсоті в Україні відбувається непослідовно і всупереч приниципам Енергетичного Співтовариства, до якого входить Україна.
Про це пише у своїй колонці для "НВ-Бизнес" голова секретаріату Енергетичного співтовариства Янез Коп.
"Процес реформ (сфери енергоефективності) в Україні перевернутий з ніг на голову. Це єдина країна-член, яка не адаптувала базову Директиву про ефективне кінцеве використання енергії та енергетичних послуг (2006/32), крайній термін транспозиції якої закінчився в грудні 2011 року. Ця рамкова Директива служить основою, на якій базуються інші ініціативи", – пише експерт.
За його словами "Україна вирішила пропустити цю сходинку … і перейти до іншого, більш складного законодавства".
Янез Коп підкреслив, що секретаріат Енергетичного Співтовариства вирішив підти на зустріч Україні і не ініціювати процедуру розгляду проти України у зв'язку з невиконанням зобов'язань по транспозиції Директиви 2006/32, а запропонував Україні стати першою країною-членом, що здійснить транспозицію Директиви з енергоефективності, яка більш досконала ніж Директива про ефективне кінцеве використання енергії та енергетичних послуг.
"Щоб дати старт процесу, секретаріат запросив українських експертів … для того, щоб підготувати законопроект, який до кінця зустрічі був недалекий від фінальної версії. Це було в червні минулого року", – продовжив Коп.
Тоді українська влада пообіцяла обговорити законопроект і надати додаткові коментарі до серпня 2015 року, проте Україна не дотрималася своєї обіцянки.
"По закінченні практично року, вони (українська влада) не змогли нічого направити по суті", – відзначє він.
"Створюється враження, що опір української влади ухваленню законодавства пов'язаного з енергоефективністю і, таким чином, не дотримання міжнародних зобов'язань держави, є результатом лобістських зусиль промисловості", - резюмує голова секретаріату співтовариства.