Штайнмаєр та Клімкін у Берліні говорили про Донбас, санкції та візи
Центральною темою зустрічі глави МЗС Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра та його українського колеги Павла Клімкіна 1 червня була незадовільна безпекова ситуація на Донбасі.
Про це повідомляє сайт німецького дипломатичного відомства.
Штайнмаєр, зокрема, дорікав, що після переговорів прогрес щодо поліпшення ситуації в галузі безпеки зупинявся на рівні робочих груп або рівні військових.
"Я скаржуся не на наші розмови, а швидше на відсутність процесів реалізації після наших розмов", - сказав він.
Ще однією важливою темою переговорів були європейські санкції проти Росії. Штайнмаєр знову повторив, що для прогресу в реалізації Мінських угод треба припустити можливість створення додаткових стимулів, маючи на увазі поетапне зняття санкцій з РФ.
"Треба подумати про те, як ми реагуватимемо на будь-який суттєвий прогрес, якого ми, сподіваюся, досягнемо у виконанні Мінських домовленостей", - сказав він.
Клімкін, у свою чергу, висловив позицію України, яка наполягає на збереженні санкцій ЄС щодо Росії до повного виконання Мінських угод.
Штайнмаєр ще раз підтвердив підтримку України з боку Німеччини, яка виходить далеко за рамки питань Мінських угод.
Він повідомив, що секретар Штайнлайн і вісім державних секретарів міністерств федерального уряду приїдуть наступного тижня до Києва, щоб підготувати більш конкретні проекти, через які Україна може отримати підтримку в складній економічній і політичній ситуації.
Клімкін також говорив про очікуваний прогрес у рамках наміченої лібералізації візового режиму для українських громадян.
"Штайнмайер запевнив його, що Німеччина в принципі зберігає позитивне ставлення до цього питання", - повідомляється на сайті.
МЗС України дуже коротко повідомило про перебіг переговорів у Берліні.
"Сторони обговорили ключові аспекти імплементації Мінських домовленостей та стан виконання "дорожньої карти" безвізового діалогу. Під час прес-конференції глава МЗС ФРН запевнив українського колегу, що Німеччина продовжує відстоювати лінію на всеосяжну підтримку України у політичній, економічній та безпековій площині", - йдеться у повідомленні.