Українські неурядові організації спільно просять ЄС відмовитися від затримки "безвізу"
Представники українського громадянського суспільства закликали європарламентарів, та, зокрема, президента Європарламенту Мартіна Шульца, швидше проголосувати за надання Україні безвізового режиму, а також вплинути на позицію національних урядів в цьому питанні.
Про це йдеться в листі, під яким підписалася, зокрема, і "Європейська правда".
"Ми просимо Вас підтримати швидке схвалення законодавчої пропозиції щодо безвізового режиму в Європарламенті, а також використати свій вплив на національні уряди, щоб уникнути негативного розвитку подій", - йдеться в листі.
"Сьогодні, коли Україна нарешті стала на шлях реформ і демократичного розвитку, ми звертаємося до Європарламенту, щоб запобігти негативному впливу на реформи і відносини між Україною та ЄС. Це може статися, якщо рішення про надання Україні безвізового режиму з ЄС буде відкладено", - наголошують представники громадських організацій.
"Політичні наслідки можуть бути сумні. Якщо буде затримка, образ ЄС як надійного партнера, який своєчасно виконує свої зобов'язання, похитнеться в очах української політичної еліти. Громадянському суспільству стане складніше адвокатувати подальші чутливі реформи, а їх підтримка з боку ЄС більше не буде вважатися серйозним аргументом", - відзначають підписанти.
Як наголошують автори листа, представники громадських організацій України вже успішно проводять кампанію щодо інформування громадськості про правила безвізового режиму, інформуючи людей, що він не надає право на роботу або вид на проживання.
Зокрема, згадується про проект "Європейської правди" за підтримки Європейського Союзу, завдяки якому в співпраці з регіональними ЗМІ населення України інформуватимуть про всі особливості користування безвізовим режимом з ЄС.
Як повідомлялося, країни ЄС відклали схвалення рішення щодо надання безвізового режиму для України, Грузії та Косово до вересня.
Детально про ситуацію із запровадженням безвізового режиму читайте в статті "Як поверталися візи: детально про те, чому та як надовго відкладено безвізовий режим".