В ЄС закликають врахувати правки громадськості до закону про держслужбу
Посол ЄС в Україні Хюг Мінгареллі закликає враховувати зауваження представників громадянського суспільства щодо законопроекту 4370-1, яким мають бути внесені зміни до закону України "Про державну службу".
Про це він написав у своєму Twitter.
1) Посол Мінґареллі: слушні критичні зауваження громадянського суспільства щодо законопроекту 4370-1 мають бути почуті.
— EU Delegation UA (@EUDelegationUA) 21 September 2016
Мінгареллі також наголосив на тому, що в українському парламенті має відбутися справжня дискусія щодо механізму стримувань та противаг.
2) Посол Мінґареллі: Справжня дискусія щодо механізму стримувань та противаг має відбутися у ВР.
— EU Delegation UA (@EUDelegationUA) 21 September 2016
Позицію представника ЄС в Україні розділяє і посол Великої Британії в Україні Джудіт Гуф, яка у своєму Twitter написала, що розділяє побоювання громадянського суспільства щодо законопроекту 4370-1 та закликала провести відкриту дискусію щодо системи стримувань та противаг для підвищення довіри суспільства.
Share UA civil society concerns about bill 4370-1 on civil service reform. Need clear checks & balances to build confidence@RPR_ua
— Judith Gough (@JudithGoughFCO) 21 September 2016
Як відомо, у липні цього року Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект №4370-1 про внесення змін у закон про державну службу.
Він, зокрема, передбачає, що Кабмін подаватиме президентові кандидатури голів місцевих державних адміністрацій за поданням комісії не при Кабміні, а при самому президентові.
Варто зазначити, що перед цим Рада відхилила основний законопроект 4370 авторства депутата від "Батьківщини" Альони Шкрум, який не містив таких норм.
Тоді, перед голосуванням Шкрум заявила, що ухвалення законопроекту 4370-1 у містить серйозні ризики узурпації влади президентом.
В першу чергу мова йде про добір кандидатів на посади голів місцевих державних адміністрацій за поданням комісії не при Кабміні, а при самому президентові.
Побоювання Шкрум розділяє і коаліція громадських організацій "Реанімаційний пакет реформ", експерти якої вказують, що положення законопроекту 4370-1 суперечать положенням ст.118 Конституції України, яка передбачаэ, що голови місцевих державних адміністрацій призначаються президентом за поданням Кабінету міністрів.
Окрім того, Шкрум вказувала також на те на те, що ухвалення законопроект 4370-1 у його нинішньому вигляді дозволить головам місцевих адміністрацій бути членами партій і балотуватися на виборах.