Новий офшорний скандал: колишній єврокомісар очолювала компанію на Багамах
Колишній єврокомісар з Нідерландів Нелі Крус протягом свого терміну повноважень була директором офшорної фірми на Багамах.
Про це повідомляє німецьке видання Süddeutsche Zeitung, посилаючись на документи, які є в розпорядженні редакції.
Згідно з документами, Крус, якій зараз 75 років, з 2000 по 2009 року значиться директором офшорної компанії Mint Holdings Limited. При цьому з 2004 по 2010 роки вона займала посаду єврокомісара з питань конкуренції, а потім до 2014 року відповідала за питання цифрових технологій.
Нелі Крус |
Членам Єврокомісії забороняється паралельно займатися іншою професійною діяльністю незалежно від того, чи приносить вона дохід. Таким чином, Нелі Крус порушила кодекс поведінки Єврокомісії.
Видання зазначає, що має в своєму розпорядженні 38 гігабайт інформації. Це - внутрішні документи реєстратора компаній на Багамах. Вони розкривають деталі 175 888 офшорних компаній і фондів, які були створені в 1990-2016.
Британське видання Guardian, яке разом з німецькими колегами вивчає документацію, зазначає, що Крус найняв венчурний фонд з ОАЕ, який мав намір скуповувати зарубіжні активи енергетичної компанії "Enron" в рамках угоди на суму $7 млрд.
На сьогоднішній день Крус працює радником Bank of America і компанії Uber.
Крус відповіла на оприлюднену інформацію через свого адвоката: "моя клієнтка згодна з тим, що формально вона повинна була повідомити про це керівництво... Пані Крус проінформує голову Єврокомісії про цю помилку і буде нести повну відповідальність".
Адвокат також повідомив, що Крус не отримувала грошей за свою посаду у фірмі, не брала участі в угоді з "Enron" і не володіла акціями компанії. Більш того, за словами адвоката, компанія формально так і не почала працювати, оскільки не було засідання правління і в 2002 році була ліквідована.
У документах, які мають ЗМІ, також спливли прізвища низки високопоставлених політиків: колумбійський екс-міністр гірничодобувної промисловості Карлос Кабальєро Аргаес, міністр фінансів Канади Вільям Френсіс Морно, колишній прем'єр Катару Хамад бін Яссім бін Джабер аль-Тані, віце-президент Анголи Мануель Вісенте і міністр внутрішніх справ Великої Британії Амбер Радд.