Європейці стали краще ставитися до членства в ЄС - опитування
Європейці стали позитивніше відноситися до членства країни в Європейському Союзі.
Про це свідчать результати соціологічного опитування Фонду Бертельсмана, повідомляє Deutsche Welle.
Мешканці п'яти з шести держав, в яких проводилося дослідження, оцінили приналежність своєї країни до ЄС позитивніше, ніж у березні 2016 року.
Серед країн, громадяни яких брали участь в опитуванні, - Німеччина, Франція, Італія, Польща і Велика Британія.
Автори дослідження констатують, що найбільш істотні зміни у ставленні до Євросоюзу відзначаються у Британії: якщо в березні, за три місяці до Brexit, у складі ЄС хотіли залишитися 49% жителів країни, то вже в серпні їхня частка зросла до 56%.
Найпозитивніше ЄС оцінюють у Польщі, де в підтримку членства в ЄС виступили 77% респондентів (у березні – 68%). На 2-му місці - Німеччина: у разі проведення в серпні референдуму про вихід країни з Євросоюзу 69% німців проголосували б проти цього рішення (у березні – 61%).
В Італії і Франції ставлення до ЄС більш критичне: сьогодні лише 51% італійців і 53% французів виступають за перебування в ЄС. У березні ці показники становили 50 і 53% відповідно.
Єдиною державою, що брала участь в опитуванні і виступила за вихід з ЄС, стала Іспанія, хоча з березня частка тих, хто підтримав би такий крок, дещо знизилася. У серпні вона становила 68%, у березні – 71%.
У середньому по Євросоюзу за членство в ЄС проголосували 62% респондентів. Порівняно з березнем їх частка збільшилась на 5 %.