ЄС каже, що безвіз для Океанії не означає подвійних стандартів щодо України
Європейський Союз наполягає, що голосування за безвізовий режим для п’яти тихоокеанських острівних держав в той час, як українське питання не виноситься на голосування, не свідчить про подвійні стандарти.
Про це йдеться в офіційній позиції Євросоюзу, що надана "Європейській правді" прес-службою представництва ЄС.
Дипломати стверджують, що відмінність у ставленні до України та цих держав обумовлена різними процедурами затвердження безвізового режиму – із Кірібаті, Соломоновими островами, Мікронезією, Тувалу та Маршалловими островами ЄС вже підписав двосторонні угоди про взаємне скасування віз, в той час як для України безвіз надається у односторонньому порядку.
"Не йдеться про ухвалення рішення, надавати чи ні безвізовий режим цим країнам... Питання про скасування віз (для острівних держав)... вже було вирішено за спільною законодавчою процедурою в 2014 році і безвізовий режим вже почав застосовуватися з початку цього року", - йдеться у поясненні.
Необхідно зазначити, що зараз безвіз зі згаданими країнами діє у порядку "тимчасового застосування". Для набуття чинності угодами вони мають пройти процедуру ратифікації. Голосування щодо ратифікації цих угод має відбутися в Брюсселі в четвер.
Водночас, схвалення Європарламентом безвізового режиму для України відтерміноване доти, доки не буде завершене узгодження механізму призупинення безвізу.
Примітно, що представники Європарламенту в офіційних коментарях наголошують, що не бачать потреби у гальмуванні безвізу для України.
У представництві ЄС також підкреслили, що "майбутній механізм призупинення безвізового режиму буде застосовуватися до всіх більш ніж 60 країн, чиї громадяни подорожувати без візи в ЄС".