У Німеччині хочуть повністю заборонити "нетрадиційний фрекінг"
Уряди всіх 16 федеральних земель Німеччини не збираються дозволяти на своїй території проведення пробних бурінь для вивчення небезпек так званого нетрадиційного фрекінгу.
Про це пише Deutsche Welle з посиланням на дані газети Neue Osnabrücker Zeitung.
Газета провела опитування серед суб'єктів німецької федерації, які таке своє рішення пояснили тим, що в їх надрах немає запасів сланцевого газу і нафти, або тим, що вони принципово виступають проти спірної технології видобутку вуглеводнів за допомогою гідророзриву геологічних порід.
Опитування проводилося у зв'язку з тим, що 11 лютого у Німеччині набрав чинності новий закон про повну заборону технології "нетрадиційного крекінгу".
Втім, новий закон допускає виключення, а саме дозвіл на виконання до чотирьох пробних бурінь в наукових цілях. Ця деталь дозволяє енергетичним компаніям не відмовлятися повністю від геологорозвідки, аби точніше визначати реальні запаси сланцевого газу в надрах Німеччини.
Як відомо, застосування технології традиційного фрекінгу в Німеччини, так само як і в низці інших країн, наприклад, у США – допускається, однак передбачає цілий ряд жорстких обмежень.
"Фрекінг не буде грати в Німеччині важливої ролі. Нам вдалося добитися введення широкомасштабного заборони в інтересах громадян. Забезпечення безпеки джерел питної води і захист природного середовища - явно вище задоволення економічних інтересів", – так прокоментувала новий закон міністр охорони навколишнього середовища, будівництва і безпеки реакторів Барбара Хендрікс.
Видання нагадує, що "нетрадиційний фрекінг" передбачає закачування по забетонованому стояку суміші води, піску і частково отруйних хімікалій, яка застосовується для розриву твердих порід, переважно газоносних сланців, під гідравлічним тиском на великій глибині.
У процесі з щільної породи вивільняється природний газ і починає надходити на поверхню.
Метод викликав активні протести екологів у зв'язку з підвищенням ймовірності локальних землетрусів, а також через можливість зараження джерел води отруйними хімічними сполуками.
У разі застосування методу традиційного фрекінгу природний газ, що залягає на меншій глибині під малопроникним сланцевим шаром у вигляді своєрідної "подушки", добувається за допомогою проведення бурових робіт.