Transparency International вимагає від Румунії посилити боротьбу з корупцією

Вівторок, 7 лютого 2017, 15:13

Румунія не повинна надавати амністію корупціонерам, а навпаки – має посилити боротьбу з корупцією.

Про це йдеться у спільній заяві глобальної мережі Transparency International, Transparency International Румунія та Transparency International Україна.

Вони привітали уряд Румунії з відмовою від дії надзвичайних законів, які послаблюють боротьбу з корупцією, і виступили з вимогою втілення поточного антикорупційного законодавства у повному обсязі.

Румунський уряд повинен продемонструвати, що він не буде запроваджувати закони, які б надавали імунітет державним посадовим особам, а навпаки, докладе усіх зусиль та посилить дії, націлені на протидію корупції, заявили в ТІ.

"Уряду не можна послаблювати боротьбу з корупцією. Корупція має бути покарана, разом з корумпованими державними службовцями та керівниками бізнесу. Жодні нові закони не повинні вводитися з метою впровадження корупційних лазівок",  – вважає Хосе Угас, голова Transparency International.

"Румунський уряд повинен зосередити свої зусилля на протидії корупції, включаючи введення більш суворих стандартів корпоративної етики та виконання вже існуючого антикорупційного законодавства. Не можна послабити санкції щодо запобігання корупції та встановити будь-яку правову межу, яка допоможе корумпованим чиновникам або компаніям уникнути покарання", – заявив Віктор Алістар, виконавчий директор Transparency International Румунія.

"Для нас події в Румунії багато в чому приклад. Приклад того, що антикорупційна боротьба - це довгий та системний шлях, який дає результати з часом за умови активної роботи нових органів та суспільної уваги до цієї боротьби. Тому ми солідаризуємося з колегами та суспільством Румунії у боротьбі проти корумпованої системи" - підкреслив Ярослав Юрчишин, виконавчий директор Transparency International Україна.

Нагадаємо, уряд Румунії 5 лютого скасував постанову про внесення поправок до кримінального кодексу і про амністію для корупціонерів, що призвела до масових протестів по всій країні.

Постанова передбачала декриміналізацію корупційних діянь і випадків перевищення повноважень та зловживання службовим становищем, якщо збитки не перевищують 200 тисяч леїв (47 800 доларів).

Необхідність амністії для окремих категорій злочинців в уряді раніше пояснили переповненістю в'язниць.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: