ЄС дозволив побудову реакторів на угорській АЕС "Пакш", гроші на які дає РФ
Єврокомісія вирішила, що виділення угорським урядом коштів на побудову двох реакторів на АЕС "Пакш" не суперечить європейським правилам надання державної допомоги.
Про це йдеться у повідомленні Єврокомісії.
"Угорщина вирішила інвестувати в проект АЕС Пакш ІІ, це її право відповідно до Договору про ЄС. Роль Єврокомісії полягає в тому, щоб гарантувати, що спотворення конкуренції на енергетичному ринку в результаті державної підтримки обмежене до мінімуму. В ході нашого дослідження угорський уряд взяв на себе значні зобов'язання, що дозволило Комісії схвалити інвестиції відповідно до правил державної допомоги ЄС " – заявила єврокомісар з питань конкуренції Маргрет Вестагер.
Угорщина планує надати інвестиційну підтримку для будівництва двох нових реакторів на АЕС "Пакш". Вони покликані замінити старі реактори, побудовані в 1980-х роках і на які в даний час припадає близько 50% вітчизняного виробництва електроенергії Угорщини.
Як повідомлялося, влада Угорщини уклала контракт з російською компанією "Росатом" на проектування та будівництво двох нових енергоблоків потужністю 1200 мегават кожен на угорській АЕС "Пакш" в 2014 році.
Згідно з договором, Росія надає Угорщині кредит у розмірі до 10 млрд євро на реалізацію проекту. Загальна вартість будівництва реакторів становить 12 млрд євро.
У 2015 році Єврокомісія надіслала формальне повідомлення угорському уряду про початок провадження проти Угорщини через атомну угоду з РФ.
Після обміну інформацією з угорською владою у ЄК лишалися сумніви з приводу сумісності з правилами ЄС про державні закупівлі укладеної з російським "Росатомом" угоди про будівництво двох енергоблоків атомної електростанції "Пакш".