У Європарламенті вирішують, що робити із 73 вакантними посадами після Brexit
Конституційний комітет Європейського парламенту (AFCO) у вівторок вперше збереться для обговорення питання щодо посад, які стануть вакантними після виходу Великої Британії з Євросоюзу.
Про це йдеться у повідомленні на сайті Європарламенту.
Склад Європейського парламенту закріплений у статті 14(2) Лісабонського договору. У ній йдеться про те, що склад ЄП не повинен перевищувати 750 депутатів плюс президент.
Представництво громадян повинно бути пропорційним, з мінімальним порогом шість осіб від кожної країни-учасниці. Жодна держава-член ЄС не може мати більше 96 місць.
Британія на даний час має 73 депутати в Європарламенті. Наступні вибори відбудуться у 2019 році, а до них, ймовірно, процедура Brexit ще не завершиться, тож британці будуть знову обрані до законодавчого органу ЄС, але точно не залишаться до кінця каденції.
Нагадаємо, Європарламент переважною більшістю голосів підтримав резолюцію, в якій деталізовані умови переговорів щодо виходу Британії з ЄС.
Президент Європейської ради Дональд Туск представив проект плану переговорів щодо Brexit, припускаючи, що торгові переговори з Британією можуть початися відразу після "достатнього прогресу" щодо угоди про вихід країни".
29 березня Туск отримав від повіреного у справах Британії листа про формальний початок процедури Brexit. Таким чином, офіційна процедура виходу Британії зі складу ЄС розпочалася.