Путін знову каже, що Росія "не займається" хакерськими атаками на держрівні
Президент Росії Володимир Путін знову заявив, що Росія не займалася та не буде займатися хакерськими атаками на державному рівні.
Про це Путін заявив на зустрічі з керівниками міжнародних інформаційних агентств, організованій російським агентством ТАСС.
"Що найголовніше - я просто глибоко переконаний - ніякі хакери не можуть кардинально вплинути на хід виборчої кампанії в іншій країні", - заявив Путін.
"Ми на державному рівні цим (хакерські атаки) не займаємося і не збираємося займатися, навпаки, ми з цим намагаємося боротися всередині країни. У будь-якому випадку, переконаний, що ніякі хакери не зможуть вплинути на виборчу кампанію в жодній з країн Європи, де завгодно в Азії та в Америці", - сказав Путін.
Нагадаємо, 29 грудня 2016 року ще тоді президент США Барак Обама ввів санкції проти Росії через хакерські атаки та втручання Кремля у вибори президента США.
Нещодавно директор національної розвідки США Ден Коутс заявив, що підтримувані державою російські хакери лишаються значною загрозою для американського уряду, вони продовжуватимуть свої кібератаки.
Втручання РФ у виборчий процес побоювалися також у Франції. На початку травня команда Еммануеля Макрона повідомила, що стала жертвою масованої хакерської атаки за декілька годин до офіційного завершення кампанії. Результатом атаки стали злиті в мережу десятки тисяч листів і документів штабу Макрона, при цьому оригінальні документи змішані з фейками.
За даними ЗМІ, хакери, які стоять за зламом пошти штабу обраного президента Франції Еммануеля Макрона, пов'язані з низкою російських фірм, яких звинувачують в кібератаках на Демократичну партію США незадовго до виборів.
Італія також підозрює Росію в організації постійних хакерських атак проти італійського МЗС в минулому році.
Окрім того, наприкінці квітня військова розвідка Данії повідомила, що та сама група російських хакерів, що стояла за кібератаками на сервери Демократичної партії в США, отримала доступ до електронної пошти окремих представників Міноборони Данії.
Втручання РФ побоюються також й у Німеччині. Експерти Європейської служби зовнішніх справ побоюються того, що Кремль може вплинути на майбутні вибори в Європі, а головна ціль роспропаганди - канцлер ФРН Ангела Меркель.
На почтаку травня керівник розвідки Німеччини Ганс-Георг Маассен звинуватив Росію у відкритій кампанії дезінформації, спрямованій проти німецьких виборців та застеріг Кремль від прийняття політичного рішення щодо можливого втручання у німецькі вибори шляхом хакерських атак.