Телеканал Польщі спричинив напади у соцмережах на польську журналістку в Брюсселі
Брюссельський журналіст Дорота Баволек отримала образливі та загрозливі повідомлення у соцмережах, після того, як підконтрольний владі польський телеканал заявив, що вона задавала політично мотивовані питання у штаб-квартирі Європейської комісії з наміром "нашкодити Польщі".
Про це повідомляє Euractiv.
На позачерговому брифінгу Єврокомісії 13 липня Баволек, брюссельський кореспондент телеканалу Polsat, звернулася із запитанням про реакцію на падіння рівня демократії в Польщі.
У цей день правляча польська партія "Право і справедливість" (PiS) опублікувала законопроект, в якому передбачається, що нинішні судді Верховного суду будуть змушені піти у відставку, за винятком тих, що призначені міністром юстиції, який також буде відповідати за відбір кандидатів.
Оскільки Баволек не отримала реакції, вона поставила наступне запитання, висловлюючи здивування тим, що в той день представники ЄС більше хотіли говорити про Британію, країну, яка залишає Союз, а не про Польщу, "країну-члена ЄС, і, можливо, якщо ви не коментуватиме такі речі, то вона слідом також залишать ЄС".
Підконтрольний польській владі телеканал TVP, який став рупором для PiS, випустив відео, в якому він назвав питання Баволек "провокаціями", додавши, що Комісія "не проковтнула наживку".
Телеканал випустив коментар Домініка Здорта, представленого як "публіцист", який сказав, що такі питання є суто політичними, що Баволек намагалася маніпулювати Комісією і що професійні стандарти Polsat стали "неприйнятними".
Сюжет TVP спричинив сотні повідомлень у Твіттері, в яких кореспондентку Polsat позначали хештегами, в яких її називали "донощиком", "антипольським маніпулятором", "дурепою", "неомарксисткою" і "повією".
У польських соцмережах також з’явилося багато повідомлень із закликами заборонити Polsat і навіть "створити список зрадників".
Нагадаємо, в неділю у Варшаві пройшла акція протесту, спрямована проти суперечливої реформи судоустрою, яку пропонує провести керівна партія "Право і справедливість".
Раніше у Раді Європи розкритикували новий польський закон про контроль над суддями.