Уряд ФРН звинуватили в обмані через нову технологію розпізнавання облич
Фахівці із захисту даних звинуватили уряд Німеччини в обмані волонтерів, які погодились взяти участь в експерименті з автоматичного розпізнавання облич.
Про це повідомляє The Local.
З 1 серпня на берлінській станції "Зюдкройц" діє експериментальний проект, який вивчає, наскільки добре камери спостереження і комп'ютери можуть автоматично розпізнавати обличчя перехожих. Проект ініціював німецький уряд у спробі боротьби з тероризмом.
Близько 300 осіб добровільно погодились на участь у піврічному експерименті. Однак у понеділок спеціалісти із захисту даних заявили, що програмне забезпечення не тільки перевіряє свою здатність розпізнавати обличчя людей.
"Транспондер, який волонтери на станції "Зюдкройц" повинні носити з собою для додаткової ідентифікації збирає набагато більше даних, ніж повідомила їм федеральна поліція", - заявила в понеділок служба захисту даних Digitalcourage.
Волонтери повинні носити з собою так звані iBeacons. Це датчики bluetooth з акумулятором, які можуть збирати додаткові дані, такі як прискорення, температуру і нахил землі. Digitalcourage стверджує, що з цієї інформації можна зробити висновок про волонтерів поза зоною тестування. За їхніми словами, учасники тесту не давали на це згоди.
Німецьке МВС відкинуло звинувачення фахівців. У міністерстві заявили, що використовувана технологія справді може збирати значно більше даних, ніж необхідно для тесту. Але ці можливості не використовуються та були відключені.