Болгарія почала будівництво сховища ядерних відходів для своєї АЕС
Болгарія розпочала будівництво сховища радіоактивних відходів для своєї єдиної атомної електростанції, яке буде введено в експлуатацію у 2021 році.
Про це повідомляє Euractiv.
У минулому році Болгарія підписала контракт з німецькою Nukem Technologies, яка контролюється російським "Атомстройекспорт", та чотирма болгарськими компаніями на перший етап будівництва об'єкта, який допоможе вивести з експлуатації чотири ядерні реактори АЕС "Козлодуй", збудованої за часів СРСР.
Проект у розмірі 72 мільйони євро фінансується Міжнародним фондом підтримки виведення з експлуатації АЕС "Козлодуй", який управляється Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР).
"Будівництво національного сховища радіоактивних відходів надзвичайно важливе для розвитку атомної енергетики Болгарії", - сказала міністр енергетики Теменужка Петкова.
Сховище об’ємом 138 200 кубічних метрів буде використовуватися для зберігання радіоактивних відходів з тривалим терміном розпаду.
Сховище буде розташовуватися в 3-кілометровій "зоні нагляду" поблизу АЕС і буде наповнюватися радіоактивними відходами протягом наступних 60 років.
Болгарія, яка приєдналася до Європейського Союзу в 2007 році, закрила чотири реактори потужністю 440 МВт за договором з Брюсселем через проблеми з безпекою. В даний час в "Козлодуї" експлуатуються два реактори потужністю 1000 МВт.
У червні минулого року суд постановив, що Болгарія повинна виплатити компенсацію російському "Атомстройекспорту" на суму майже 550 млн. євро за скасування проекту у розмірі 10 млрд. євро на будівництво двох ядерних реакторів потужністю 1000 МВт в місті Белене на річці Дунай.
Через півроку російська компанія оголосила, що отримала кошти.