В РФ розповсюдили фейк про проект резолюції України в ООН щодо миротворців
Російські ЗМІ розповсюдили неправдиву інформацію про те, що Україна подала до Ради Безпеки ООН свій проект резолюції щодо миротворчої місії на Донбасі.
Про це йдеться статті "Миротворчий фейк" російських ЗМІ: чому Україна не реєструвала проект резолюції в Радбезі ООН".
Російське видання "Комерсант" із посиланням на джерела в МЗС РФ повідомило, що Україна внесла свій проект резолюції після того, як це зробила Росія.
Однак, це відверта неправда, тому що в Радбезі ООН немає українського проекту резолюції. В ООН справді є документ від України, в якому розписане наше бачення майбутньої миротворчої місії. Це – лист президента Петра Порошенка, який є у розпорядженні всіх учасників Радбезу, включаючи росіян. Він зареєстрований в ООН ще в квітні 2015 року.
Україна хоч і має право подати зустрічний проект щодо ідеї росіян, але не робила цього. Мотивів декілька, і головний з них – це те, що такий крок може нам зашкодити і підштовхне Радбез до ухвалення документа у неприйнятній для нас редакції.
"В ООН поширена практика "зближення сторін". Якщо є два офіційно зареєстрованих документи, друзі Росії в Радбезі можуть сказати: що ж, давайте шукати щось середнє між ними. Але в російському документі є кілька неприйнятних для нас положень", – пояснив один із дипломатів.
Росіяни, зокрема, хочуть завести миротворців лише для охорони місії ОБСЄ, лише на контактну лінію (без надання їм права перевіряти зберігання важкої зброї та контролю за кордоном), а також наполягають, щоби для переговорів про місію Україна визнала самопроголошену "владу" "ЛДНР" та почала контакти з нею.
Будь-який із цих пунктів, якщо залишиться у "компромісному" документі, зробить резолюцію неприйнятною.
Нагадаємо, Порошенко раніше заявляв, що представники Росії, країни-агресора, не можуть входити у миротворчу місію ООН на Донбасі, оскільки тоді буде порушено головний принцип ООН - неупередженість.
Він також вважає, що мандат миротворців ООН на Донбасі повинен включати усю окуповану територію, включаючи українсько-російський кордон.