ЄС: Київ має врахувати думку "Венеціанки" при імплементації закону про освіту
Україна має враховувати думку Венеціанської комісії при імплементації закону про освіту.
Про це заявила представниця Єврокомісії Майя Косьянчич на щоденному брифінгу у Брюсселі.
"У спілкуванні з українською владою ми завжди підкреслюємо, що національне законодавство має співвідноситися з міжнародними зобов’язаннями України, особливо якщо йдеться про рамкові конвенції Ради Європи щодо захисту національних меншин" - сказала вона.
Косьянчич нагадала про попередні висловлені Венеціанською комісією думки, в яких сказано, що роль української мови як державної і мов нацменшин та регіональних мов має бути ретельно збалансована.
"В цьому контексті ми взяли до уваги наміри української влади звернутися з цим питанням до Ради Європи. І ця оцінка повинна бути врахована при імплементації законодавства про освіту" - наголосила вона.
Нагадаємо, 25 вересня президент Порошенко підписав закон "Про освіту", яким в Україні запроваджується 12-річна середня освіта. Верховна рада ухвалила цей закон 5 вересня. Документ передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова - українська.
У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв'язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників національних меншин України.
26 вересня уряд Угорщини заявив, що буде блокувати всі подальші рішення Європейського Союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон "Про освіту".
Детальніше про конфлікт довкола освітнього закону читайте в статтях на "ЄвроПравді": Угорський мовний шантаж: чи поховає Будапешт європейське майбутнє України" та "Мовний конфлікт з Європою: як діяти Києву, щоб зберегти норми освітнього закону".