Клімкін: у СхП можна обговорювати багато питань, але ключові треба відокремити
Формат ініціативи "Східне партнерство" передбачає співпрацю шести країн у багатьох питаннях, але ключові, такі як європейська перспектива, мають обговорюватися окремо.
Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в рамках заходів під час "Ризької конференції-2017", повідомляє кореспондент "Європейської правди".
"Ми маємо різні країни в цьому форматі. Молдова, Грузія та Україна вже мають безвізовий режим. Наша мета – у майбутньому стати членами ЄС, але наші виклики зовсім різні. Багато питань ми можемо обговорювати у форматі шести країн, але ключові питання щодо європейської інтеграції та реформ мають обговорюватися іншим чином – у двосторонніх або інших форматах", - сказав Клімкін.
За його словами, завдання на саміт СхП, який відбудеться у листопаді, – вийти з чітким набором інструментів щодо так званої "ініціативи 2020", необхідних для подальшого просування асоціації.
"Йдеться про фінансові інструменти, підтримку наших реформ тощо. Україна, Грузія і можливо Молдова також потребують пов’язаної з безпекою співпраці. Йдеться про охорону кордонів, внутрішню безпеку, боротьбу з російською пропагандою тощо. У такому форматі важко обговорювати такі питання. Це корисний формат для певної кількості питань, але великі питання, як європейська перспектива мають бути відокремлені", - додав він.
Віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс підтримав думку про те, що у форматі зібрані країни з досить різним рівнем співпраці з ЄС.
"Ми маємо поглиблювати співпрацю з країнами, які цього хочуть і готові втілювати необхідні реформи", - сказав він.