Клімкін в Угорщині: Україна не прагне позбавити мови угорську меншину
Україна не має наміру асимілювати, позбавити ідентичності чи мови угорську меншину.
На цьому наголосив міністр зовнішніх справ України Павло Клімкін в інтерв'ю угорському телебаченню щодо освітнього закону, українсько-угорських відносин та євроінтеграції.
"Надзвичайно важливо мати відвертий і конструктивний діалог щодо освітнього закону. В першу чергу він - про людей. Україна не має наміру асимілювати, позбавити ідентичності чи мови угорську меншину", - цитує слова Клімкіна речниця МЗС Мар'яна Беца у Twitter.
.@PavloKlimkin Україна не має наміру асимілювати, позбавити ідентичності чи мови угорську меншину
— Mariana Betsa (@Mariana_Betsa) 12 жовтня 2017 р.
"Наша мета - забезпечити роль української мови як державної на тому самому рівні, як це забезпечено в усіх європейських країнах, у тому числі в Угорщині", - наголосив Клімкін.
Зазначимо, що сьогодні, 12 жовтня, міністр зовнішніх справ України перебуває з візитом в Угорщині.
Клімкін уже провів зустріч з представниками державного самоврядування українців в Угорщині, а також з лідеркою угорської партії "Політика може бути іншою" Б.Сел.
"Приємно було почути від пані Сел про підтримку європейського і євроатлантичного шляху України", -- написав Клімкін у своєму Twitter.
1/2 Зустрівся з лідером угорської партії "Політика може бути іншою" Б.Сел. Пересвідчився, дійсно може бути іншою. pic.twitter.com/yUhZN9lDAW
— Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) 12 жовтня 2017 р.
Нагадаємо, глава МЗС України Павло Клімкін закликав тих, хто критикує закон про освіту, тверезо оцінити реальний стан, в якому опинилася угорська молодь в Закарпатті, оскільки незнання української мови означає для угорської громади національну самоізоляцію.
Як відомо, 25 вересня президент Порошенко підписав закон "Про освіту". Документ передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова - українська.
У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв'язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників національних меншин України.
26 вересня уряд Угорщини заявив, що буде блокувати всі подальші рішення Євросоюзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон "Про освіту".
Детальніше про конфлікт довкола освітнього закону читайте в статтях на "ЄвроПравді": "Угорський мовний шантаж: чи поховає Будапешт європейське майбутнє України"
та "Мовний конфлікт з Європою: як діяти Києву, щоб зберегти норми освітнього закону".