Угорці доводять в ПАРЄ, що Київ не дає меншинам вчити навіть українську мову
Понеділок, 9 жовтня 2017, 17:28
Противники мовної норми українського закону "Про освіту" доводять в Страсбурзі, що українська влада обмежує вивчення як мов меншин, так і державної мови.
Відповідні пам’ятки поширюють в понеділок в коридорах Палацу Європи, повідомляє зі Страсбурга кореспондент "Європейської правди".
У брошурах, які роздають депутатам, стверджується, що українське законодавство є найгіршим у регіоні. Наводяться приклади Сербії, Румунії, Словаччини, Угорщини, Молдови та Польщі.
![]() |
Автори документа вважають, що Україна створює не лише перепони для навчання представників нацменших їх рідними мовами, але також "заважає вивченню української мови".
Зокрема, їх претензією є те, що представникам меншин викладають українську як рідну мову, а не як іноземну. На їхню думку, саме через це, а також через неналежну кваліфікацію вчителів угорці на Закарпатті мають погані результати ЗНО з української.
"Новий закон про освіту знищує школи з викладанням мовами меншин", – йдеться у пам’ятці.
Документ не містить вихідних даних щодо автора, але виходячи з його змісту можна припустити, що він підготовлений представниками Угорщини.
Як відомо, 12 жовтня в ПАРЄ буде ухвалена резолюція щодо мовної норми освітнього закону. "Європейська правда" раніше повідомляла, що в асамблеї вже визначили, хто готуватиме доповідь з цього питання.
Нагадаємо, 25 вересня президент Порошенко підписав закон "Про освіту", яким в Україні запроваджується 12-річна середня освіта. Документ передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова - українська.
У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв'язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників національних меншин України.
26 вересня уряд Угорщини заявив, що буде блокувати всі подальші рішення Євросоюзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон "Про освіту".
Детальніше про конфлікт довкола освітнього закону читайте в статтях на "ЄвроПравді": Угорський мовний шантаж: чи поховає Будапешт європейське майбутнє України"
та "Мовний конфлікт з Європою: як діяти Києву, щоб зберегти норми освітнього закону".