"Венеціанка" розкритикує Україну через дискримінацію освіти російською - джерела
Венеціанська комісія у своїх рекомендаціях щодо "мовної статті" закону про освіту в Україні, можливо, розкритикує ситуацію з навчанням російською мовою в Україні.
Про це повідомляє Європейська Правда у своїй статті "Угорщина готується до поразки: що змінить рішення "Венеціанки" у мовному конфлікті".
Зазначимо, що про зміст тексту рекомендацій Венеціанської Комісії, який не є публічним, стало відомо зі слів європейських та українських посадовців у Брюсселі, Києві та Будапешті.
Повідомляється, що окремо в рекомендаціях Венеціанської Комісії йдеться про ситуацію з навчанням російською.
"Тут Україна опинилася під жорсткою критикою", - повідомляє ЄвроПравда з посиланням на джерела.
Нагадаємо, що згідно із новим законом про освіту, особам, які належать до нацменшин, гарантується право на навчання в комунальних закладах освіти для здобуття дошкільної та початкової освіти, поряд із державною мовою, мовою відповідної національної меншини.
Якщо дитина належить до національної меншини, у садочку й початковій школі вона може вивчати своєю мовою якусь кількість предметів.
А з 5 класу, якщо йдеться по офіційну мову ЄС – "одну або декілька дисциплін". А якщо не йдеться про офіційну мову ЄС, наприклад російську, - то лише мову й літературу своєї меншини.
Повідомляється, що всі залучені сторони – і Україна, і Угорщина, і члени ВК – вже давно мають у розпорядженні проект цього документа. Сьогодні у Венеції проект буде обговорений та затверджений.
"До нього ще можуть внести окремі корективи, але суть напевно не зміниться", - йдеться у статті.
Нагадаємо, джерела ЄвроПравди вже підтвердили, що ключова вимога Будапешта буде відхилена: "Венеціанка" підтвердить, що Україна не лише може, але й повинна просувати краще знання державної мови усіма громадянами – в тому числі тими, хто належить до національних меншин".
Як відомо, напередодні глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що український закон про освіту спрямований проти "мільйонів російськомовних українців".