Міноборони не має відношення до скандалу з винищувачами у Хорватії - Полторак
Міністерство оборони України не має відношення до скандального ремонту хорватських винищувачів МіГ-21, але обіцяє посприяти вирішенню цієї ситуації.
Про це заявив міністр оборони України Степан Полторак в інтерв’ю виданню Jutarnji List, повідомляє посольство України в Хорватії.
"Угоду про ремонт підписали дві компанії, а українська фірма не має жодного відношення до нашого Міністерства оборони. Звичайно, це випадок, який ми повинні вирішити і досягти взаємної згоди. Проте, відповідальність лежить на людях, які підписували згаданий контракт, і особливо на тих, які повинні були контролювати виконання робіт, також як і тих, які виконували ремонт в Україні. По поверненню я відразу повідомлю Раду національної безпеки і оборони України про все це, а також розгляну усі наявні документи, які стосуються цієї проблеми", - сказав Полторак.
Він зазначив, що пообіцяв хорватському колезі провести детальне розслідування.
"Він висловив схвильованість погано виконаною роботою. Проте, я тільки у Хорватії дізнався про цю проблему і одразу по прибуттю до Києва займуся цим питанням, про що пообіцяв повідомити хорватську сторону", - зазначив міністр.
Нагадаємо, у березні 2016 року стало відомо, що Військова поліція Хорватії проводить розслідування проти Міністерства оборони стосовно придбаних і модернізованих в Україні радянських винищувачів МіГ-21.
В рамках угоди Хорватія заплатила понад 13 млн євро за капітальний ремонт семи МіГ-21 в Україні і купила ще п'ять літаків такого ж типу.
Розслідування хорватської військової поліції показало, що у модернізованих винищувачів були старі запчастини з Болгарії, Алжиру і колишнього Радянського Союзу, що не відповідає технічній документації, наданій українською компанією.
Крім того, військово-повітряні сили Ємену стверджували, що п'ять із закуплених винищувачів були насправді власністю цієї країни.
В українському державному підприємстві "Укрспецекспорт" заяви хорватської сторони щодо закупівлі винищувачів МіГ-21 назвали частиною інформаційної війни.
У грудні 2016-го двом громадянам Хорватії, один з яких є співробітником Міністерства оборони, були пред'явлені звинувачення в одержанні хабара від "Укрспецекспорту" під час укладання угоди.