Словаччина слідом за Болгарією відмовилася ратифікувати Стамбульську конвенцію
Словаччина виступила проти ратифікації Стамбульської конвенції про запобігання та боротьбу з насильством щодо жінок та насильством в сім'ї.
Про це повідомляє Euractiv.
Словацький прем'єр-міністр Роберт Фіцо вчора заявив, що відмовляється ратифікувати Стамбульську конвенцію, оскільки вважає, що вона суперечить конституційному визначенню шлюбу в країні як гетеросексуального союзу.
"У конвенції йдеться про стереотипи та гендерну рівність у сенсі усунення так званих традиційних ролей чоловіків і жінок у сім'ї. Це викликає сумніви. Якщо не буде повного дотримання положень конвенції з визначенням шлюбу як зв'язку між чоловіком і жінкою, я ніколи не погоджусь на ратифікацію", - сказав Фіцо.
Парламент Словаччини змінив Конституцію країни у 2014 році, визначивши шлюб як союз між чоловіком і жінкою, що викликало протести правозахисних груп.
Незважаючи на те, що Фіцо виступив проти ратифікації конвенції, він заявив, що налаштований включити деякі її елементи у внутрішнє законодавство Словаччини.
"Ми будемо приймати всі необхідні нормативні акти для забезпечення нашого законодавства на європейському рівні, коли йдеться про захист жінок від насильства", - сказав він.
Минулого тижня подібне рішення озвучила Болгарія, яка зараз головує в ЄС. Таким чином, триває протистояння більш соціально консервативних країн Центральної Європи з ліберальними цінностями Західної Європи.
Близько половини членів Ради Європи, в тому числі 17 країн ЄС, ратифікували Стамбульську конвенцію з прав людини, яка є першим у світі обов'язковим інструментом із запобігання та боротьби з насильством щодо жінок.
Україна також досі не ратифікувала Стамбульську конвенцію.