У Словаччині через вбивство журналіста пройшли наймасовіші протести з 1989 року
Десятки тисяч словаків вийшли на вулиці міст країни і за кордоном через вбивство журналіста-розслідувача Яна Куцяка.
Про це повідомляє видання Aktuality.
У протестах взяли участь понад 120 тисяч людей. Як зазначає видання, це був, ймовірно, найбільш масовий протест у країні з 1989 року, коли в ході Оксамитової революції у країні був повалений комуністичний лад.
Найбільш масовим був протест у столиці Словаччини Братиславі, де на вулиці вийшли 60 тисяч людей.
Організатори вимагали відкритого розслідування вбивства журналіста і призначення нового, вартого довіри уряду, в якому не буде людей, підозрюваних у корупції чи зв’язках з мафією. Також люди прагнуть, щоб до розслідування були залучені міжнародні експерти.
"Ми не довіряємо політикам у проведенні незалежного розслідування. Вони виявилися нездатні розслідувати попередні скандали" - заявляли учасники акції.
Протестувальники прийшли також під будівлі парламенту і уряду і вимагали відставки прем’єра Роберта Фіцо.
Як зазначається, попри побоювання поліції, протести по всій країні проходили мирно.
Багатотисячні протести у Словаччині пройшли і 2 березня.
Нагадаємо, 26 лютого у Словаччині застрелили журналіста-розслідувача Яна Куцяка та його дівчину. Найбільш вірогідним мотивом убивці правоохоронці вважають професійну діяльність журналіста.
Колега журналіста Куцяка розповіла, що він розслідував випадки шахрайства з грошима європейських фондів і можливу причетність до цього італійського мафіозного клану "Ндрангета".
На тлі зростання протестів проти уряду Фіцо після вбивства журналіста президент Словаччини закликав до змін в уряді або позачергових виборів, щоб вирішити "серйозну політичну кризу".
Фіцо у понеділок виступив з телезверненням, в якому не тільки звинуватив Кіску у спробі дестабілізувати країну, але й припустив, що угорсько-американський мільярдер Джордж Сорос може бути якось пов'язаний з ситуацією.