МЗС Сербії хоче вийти з угоди про нормалізацію на півночі Косова
Міністр закордонних справ Сербії Івіца Дачич запропонує президенту Сербії Олександру Вучичу відкликати підписи з-під Брюссельської угоди про нормалізацію відносин на півночі Косово.
Про це повідомляє сербський телеканал N1info.
"Я, як прем'єр-міністр, підписав Брюссельську угоду, я б відкликав підпис і сказав: "У вас не буде спільноти сербських муніципалітетів, ми повертаємо все до колишнього стану, а це повернення сербських інститутів в Косові", - сказав Дачич.
Однак глава сербської дипломатії сказав, що Сербія зробить максимальні зусилля для досягнення компромісного рішення щодо Косово.
"В епоху помилкових новин ми більше не знаємо, що обговорюється, і чи є терміни", - сказав Дачич, додавши, що він не хоче робити заяви, які б тиснули на Вучича, але він вважає, що президент "занадто терпимо" ставиться до питань про Співтовариство сербських муніципалітетів.
"Косово маніпулює, кажучи, що мусульманські держави повинні визнати незалежність Косово, а потім заявляють про необхідність відкрити посольство в Єрусалимі, якщо Ізраїль визнає незалежність Косова, що суперечить всім мусульманським заявам... Немає принциповості", - сказав Дачич.
Нагадаємо, 26 березня у Косовській Мітровиці - косовському анклаві із сербськомовним населенням – відбулася спецоперація із затримання Марка Джурича, головного сербського переговірника між Белградом та Приштиною у переговорах, які проводяться за посередництва ЄС.
Після захоплення, яке відбулося із застосуванням зброї та спецзасобів, дипломата повезли в столицю Косова. Косовська поліція підтвердила затримання, але повідомила, що повернула затриманого дипломата в Сербію.
Через затримання дипломата в Косові розпалася урядова коаліція. Керівництво "Сербського списку", політичної групи сербської громади в Косові, прийняло рішення залишити уряд у Приштині.
28 березня на кордоні невизнаного Косова помітили сербські військові літаки.
Президент Сербії Александар Вучич попросив у російського президента Володимира Путіна поради через загострення конфлікту з Косовом.
Читайте також "За крок до кривавого минулого: Сербія та Косово дійшли межі нового конфлікту".