Греція звинуватила єврокомісара Гана у підриві переговорів з Македонією
Греція розкритикувала заяву єврокомісара Йоганнеса Гана про те, що суперечка довкола назви Македонії невдовзі може бути вирішена.
Про це повідомляє Euractiv.
У вівторок, 24 квітня, єврокомісар з питань розширення і політики сусідства Йоганнес Ган заявив, що суперечка Греції з Республікою Македонія щодо назви останньої може бути вирішена в найближчі два тижні.
"Я сподіваюся, що в найближчі два тижні ми будемо мати рішення. Принаймні, рішення, яке відкриє шлях до початку переговорів про вступ з Македонією", - заявив він.
Його зауваження викликали критичну реакцію з боку Скоп’є та Афін, які заявили, що посадовцям ЄС краще припинити втручатися у переговори під керівництвом ООН.
Міністерство закордонних справ Греції виступило із заявою, у якій висловлювання Гана назвали "невдалим" і закликали його припинити представляти "неправильну картину переговорів, які, як здається, він не розуміє".
"Найменше, що він може зробити, це припинити підривати їх (переговори – Ред.)", - додали в міністерстві.
Прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв зі свого боку сказав, що Ган був "дуже хорошим другом" Македонії, і йому б хотілося, щоб у нього була інформації про те, що рішення може бути знайдено через два тижні.
"Мені б це дуже сподобалося, але я думаю, що це неможливо", - підкреслив Заєв.
Як відомо, Греція вважає, що Македонія "вкрала" назву в однієї з північних грецьких провінцій, і через це блокує діалог щодо вступу країни до НАТО і ЄС.
Суперечка триває з 1991 року - часу здобуття незалежності Македонією, яка до того носила назву Соціалістична республіка Македонія, що не викликало спротиву з боку Греції. Після 1991 року Греція вважає, що назва держави є узурпацією назви її історичної провінції.
Прем'єр-міністр Македонії назвав чотири варіанти зміни назви країни для врегулювання багаторічної суперечки з Грецією. Пропозиції є наступними: Республіка Північна Македонія, Республіка Верхня Македонія, Республіка Вардар Македонія та Республіка Македонія (Скоп'є).
Він також висловив сподівання, що суперечку навколо назви буде врегульовано до саміту НАТО у липні.