Siemens і уряд ФРН мають намір запобігти запуску поставлених до Криму турбін
Керівництво німецького концерну Siemens AG і уряд Німеччини запевнили українську сторону про наміри судовим і політичним шляхом запобігти запуску незаконно поставлених в окупований РФ Крим чотирьох турбін виробництва концерну.
Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Ми неодноразово зверталися і до німецького уряду, до Європейського Союзу й безпосередньо до Siemens. Я зустрічався, зокрема, з керівництвом Siemens, і ми скоординовано намагалися перебити це шляхом подання відповідних судових позовів. Siemens продовжує ці судові позови, щоб турбіни, які обманним шляхом були завезені на територію окупованого Криму, там не працювали", - сказав Клімкін під час години запитань до уряду у Верховній раді в п'ятницю, відповідаючи на запитання народного депутата Рефата Чубарова про дії уряду для запобігання запуску цих турбін в Криму.
"І я отримав від керівництва Siemens - і такий самий меседж ми отримали від німецького керівництва - що вони діятимуть і політичним, і судовим шляхом, щоб цьому запобігти", - додав глава українського зовнішньополітичного відомства.
Як повідомлялося, Siemens звинувачує російські ВАТ "ВО "Технопромекспорт" і ТОВ "ВО "Технопромекспорт" (структури "РОСТЕХ") у тому, що вони незаконно перемістили до Криму чотири турбіни, поставлені для будівництва електростанцій у Тамані. Німецька компанія забороняла використовувати свої турбіни для виробництва електроенергії в окупованому Криму. Позивач вимагає повернути турбіни і визнати угоди з продажу турбін недійсними. На думку позивача, Siemens було обмануто.
Через порушення санкцій Siemens загрожують штрафні санкції з боку ЄС. При цьому угода в РФ була повністю виконана. Станції в Криму повинні почати роботу в травні-червні 2018 року.
У відповідь на переміщення турбін ЄС запровадив проти трьох російських компаній і трьох фізосіб додаткові санкції.