У Словаччині призначили нового главу поліції, протестувальники розгнівані
Поліцію Словаччини очолив Мілан Лучанський, який почав працювати в правоохоронних органах з 1990-х років.
Про це пише Reuters.
Перебуваючи в останні роки на посаді заступника начальника поліції і начальника інспекції поліції, він тісно співпрацював з екс-главою МВС Робертом Каліняком. Той подав у відставку минулого місяця на тлі протестів у зв'язку з вбивством журналіста Яна Куцяка, який викрив корупцію високого рівня.
Призначення розлютило протестувальників, які вимагали призначити на посаду зовнішню фігуру, щоб гарантувати незалежне розслідування вбивства.
На прес-конференції Лучанського запитали, чи буде він зосереджуватися на передбачуваних випадках корупції, розкритих Куцяком, на що новий шеф поліції перерахував "тероризм і міграцію" в якості своїх основних напрямків роботи.
"Я буду комплексно управляти поліцією. Людей хвилюють різні речі, не тільки ці конкретні випадки", - сказав він.
Організатори найбільших протестів у країні після падіння комунізму в 1989 році, об'єднавшись в альянс "За гідну Словаччину", заявили, що висунення кандидатури Лучанського стало втраченою можливістю для реальних змін.
"Міністр внутрішніх справ Деніса Сакова залишається тільки правою рукою колишнього міністра Каліняка, а прем'єр-міністр Петер Пеллегріні доводить, що він повинен робити те, що скажуть колишній прем'єр-міністр Фіцо і колишній міністр внутрішніх справ", - йдеться в заяві опозиційного альянсу.
Нагадаємо, 15 квітня десятки тисяч словаків вийшли на вулиці Братислави з вимогою відставки глави поліції і більш рішучої боротьби з корупцією. Протести відбулися через сім тижнів після вбивства Куцяка та його нареченої.
Каліняк був героєм журналістських розслідувань Куцяка, хоча і заперечував свою провину. Поліцію Словаччини звинувачували у знищенні доказів на місці вбивства журналіста
Нагадаємо, 26 лютого у Словаччині застрелили журналіста-розслідувача Яна Куцяка та його дівчину.
Найбільш вірогідним мотивом убивці правоохоронці вважають професійну діяльність журналіста. Колега журналіста Куцяка розповіла, що він розслідував випадки шахрайства з грошима європейських фондів і можливу причетність до цього італійського мафіозного клану "Ндрангета". Жодних звинувачень у справі висунуто не було.