Порошенко: ми створюємо групу в ЄС, щоб зупинити "Північний потік-2"

Понеділок, 18 червня 2018, 09:59

Україна веде переговори з країнами Євросоюзу про створення групи, яка повинна зупинити будівництво російського газопроводу "Північний потік-2".

Про це Порошенко написав у своїй колонці на онлайн-платформі Medium.

"Північний потік-2" - це абсолютно політиканський проект, який спрямований проти України, який не має ніякої економічної складової, який намагається забрати з України бюджет, що дорівнює майже $3 млрд. Однак, я переконаний, що спільними, об'єднаними зусиллями ми зможемо його зупинити... Саме тому ми зараз створюємо групу в Євросоюзі, яка повинна зупинити "Північний потік-2". Саме тому ми активно ведемо переговори з Німеччиною. Запрошуємо їх створювати міжнародний консорціум з управління державною газотранспортною системою України", - написав Порошенко.

Президент України підкреслив, що умовою участі Німеччини в міжнародному консорціумі з управління українською ГТС "є зупинка "Північного потоку-2".

"Давайте говорити про те, що наші партнери з США також рішуче налаштовані. І ніхто проти санкцій США також не піде", - зазначив він.

У той же час Порошенко написав, що не стане розкривати всі інструменти, які українська з сторона застосовує для того, щоб зупинити будівництво "Північного потоку-2".

"Але хочу окремо підкреслити - для нас це дуже важлива справа. І я сподіваюся, що будівництво вдасться зупинити", - додав президент.

Нагадаємо, Польща чинить тиск на Євросоюз, щоб прискорити процес запровадження змін, які ускладнюють будівництво "Північного потоку-2".

Як відомо, 11 червня компанія Nord Stream 2 AG отримала дозвіл на будівництво ділянки газопроводу "Північний потік-2" в Росії.

Станом на сьогодні повні комплекти дозволів на будівництво та експлуатацію газопроводу "Північний потік-2" видані в Німеччині, Фінляндії та Швеції. Данія ще не схвалила остаточного рішення про видачу дозволу.

З кінця 2019 року газотранспортний коридор повинен транспортувати близько 55 млрд кубометрів російського природного газу щорічно з РФ через Балтійське море до Німеччини.

Супротивники проекту - у тому числі Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, США та Данія - стверджують, що "Північний потік-2" збільшить залежність ЄС від "Газпрому", який вже постачає близько третини об’ємів газу в ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: