Посли ЄС обговорять зміни, які ускладнять побудову "Північного потоку-2"
Посли ЄС у Брюсселі вперше обговорять зміни до газової директиви, які мають ускладнити побудову газогону "Північний потік-2".
Про це повідомляє Polskie Radio.
Прискорення роботи над змінами до директиви, зокрема, вимагала Польща.
Болгарія, яка головує в Раді ЄС з січня, організувала за цією темою тільки експертну зустріч, не бажаючи виносити її на політичний рівень.
Відповідно до запропонованих змін, усі газогони, в тому числі імпортні, які пролягають морським шляхом, будуть підлягати євросоюзному законодавству.
Представники Болгарії інформують, що після сьогоднішньої зустрічі послів не треба розраховувати на узгодження спільної позиції. Країни-члени мають розробити план виходу з застою.
Нагадаємо, станом на сьогодні повні комплекти дозволів на будівництво та експлуатацію газопроводу "Північний потік-2" видані в Німеччині, Фінляндії та Швеції.
Данія ще не схвалила остаточного рішення про видачу дозволу.
З кінця 2019 року газотранспортний коридор повинен транспортувати близько 55 млрд кубометрів російського природного газу щорічно з РФ через Балтійське море до Німеччини.
Супротивники проекту - у тому числі Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, США та Данія - стверджують, що "Північний потік-2" збільшить залежність ЄС від "Газпрому", який вже постачає близько третини об’ємів газу в ЄС.