"Північний потік-2": німецький інвестор заявив про "реальну небезпеку" санкцій США
Німецька компанія Uniper, яка є партнером російського газового монополіста у будівництві "Північного потоку-2", вважає можливі санкції США "надзвичайно небезпечними" для європейських учасників проекту.
Про це пише РБК.
"Це реальний ризик для всіх п'яти європейських членів консорціуму", - заявив член правління Uniper Райнер Хартманн.
Небезпека санкцій "нависає над нами" і США може накласти санкції "на будь-яку з п'яти компаній або на всіх відразу в будь-який момент", додав він.
Uniper входить в консорціум інвесторів "Північного потоку-2" разом з компаніями Engie, OMV, Shell і BASF.
За його словами, європейські учасники консорціуму думають, "яке інвестиційне рішення прийняти, поки є ще час".
"Ми розраховуємо, що наш уряд і Єврокомісія будуть домовлятися з цього питання з США", - сказав Хартманн.
Він вважає, що переговори навряд чи увінчаються успіхом, "оскільки президент Трамп прагне забезпечити постачання на ринок Західної Європи американського сланцевого газу у вигляді зрідженого природного газу".
Раніше у Держдепі США заявили, що можуть вдатися до запровадження санкцій проти енергетичних компаній Німеччини і низки інших європейських країн, що беруть участь в будівництві газопроводу "Північний потік-2".
Багато країн Центральної та Східної Європи також виступають проти проекту, який, на їхню думку, збільшить залежність Європи від російського газу.
Як відомо, з кінця 2019 року газотранспортний коридор "Північний потік-2" повинен транспортувати близько 55 млрд кубометрів російського природного газу щорічно з РФ через Балтійське море до Німеччини.
Супротивники проекту - у тому числі Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, США та Данія - стверджують, що "Північний потік-2" збільшить залежність ЄС від "Газпрому", який вже постачає близько третини об’ємів газу в ЄС.