Президент Македонії відмовився підписати закон про зміну назви країни
Президент Македонії Джорге Іванов відмовився підписати закон, що затверджує угоду про зміну назви колишньої югославської республіки, заявивши, що він порушує конституцію.
Про це пише МИА.
Іванов заявив, що у нього "немає мандату на підписання угоди".
"Угода ставить Республіку Македонію в положення рабства і залежності відносно іншої країни, тобто Греції", - йдеться у заяві.
Відповідно до конституції, у разі ветування президентом держави, закон знову пройде парламентську процедуру, а тоді повинен бути проголосований абсолютною більшістю від загального числа депутатів, тобто отримати зелене світло від щонайменше 61 депутата. Угода у цьому випадку знову надсилається президенту, який відповідно до Конституції зобов'язаний її підписати.
Нагадаємо, парламент Македонії ратифікував угоду з Грецією про перейменування колишньої югославської республіки. Македонський прем’єр-міністр Зоран Заєв заявив, що нова назва Македонії - Республіка Північна Македонія – буде винесена на загальнонаціональний референдум восени цього року.
Македонія прагнула якнайшвидше ратифікувати угоду, щоб вже на засіданні Ради ЄС 25-26 червня отримати довгоочікувану згоду на початок переговорів про вступ до ЄС.
Суперечка щодо назви Македонії тривала з 1991 року - часу здобуття незалежності Македонією. Через це тривалий час блокувався вступ Македонії до ЄС і НАТО.
Одразу після досягнення угоди в ЄС і НАТО заявили, що готові до переговорів про вступ з Македонією після зміни назви.