Дослідження показало, народи яких країн НАТО - за збройну відсіч РФ при нападі на союзника
Вівторок, 10 липня 2018, 11:57
Європейці, як правило, очікують, що США будуть використовувати військову силу для захисту союзника по НАТО від нападу Росії, але вони менше підтримують використання збройних сил своєї країни в тих же обставинах.
Про це свідчать результати дослідження Pew Research Center.
Одним з центральних положень установчого договору НАТО є стаття 5, яка зобов'язує країни-члени захищати один одного від нападу.
Дослідження, проведене центром у 2017 році, показало, що люди в багатьох країнах НАТО вважають, що США прийдуть на допомогу члену альянсу, якщо цей союзник буде залучений в серйозний військовий конфлікт з Росією. Однак, коли їх запитали про захист своєю власною країною союзника, респонденти, як правило, менше підтримували військове втручання.
У Греції, наприклад, 62% заявили, що США будуть використовувати військову силу для захисту союзника по НАТО від гіпотетичного нападу Росії, але тільки 25% заявили, що грецькі військові повинні стати до оборони союзника в тій же ситуації. Тільки в Угорщині, Нідерландах і Польщі приблизно аналогічні частки людей заявили, що військові їхньої власної країни повинні втрутитися проти потенційного нападу Росії, і заявили, що американські військові зроблять те ж саме.
Більшість французів та канадців також вважають, що армії їхніх країн повинні обороняти союзників у разі нападу з боку Москви.
Крім того, близько шести з десяти американців (62%) позитивно відгукувалися про НАТО в дослідженні. У Греції та Туреччині більше негативного сприйняття Альянсу.
У Нідерландах і Польщі приблизно вісім з десяти респондентів (79%) заявили, що вони позитивно ставляться до НАТО. У період з 2016 по 2017 рік у багатьох з цих європейських країн зросли сприятливі погляди НАТО.
Як відомо, після початку російської агресії проти України члени НАТО на саміті в Уельсі 2014 року узгодили збільшення військових витрат до рівня 2% ВВП протягом десяти років.