В Україні реалізують 70 регіональних стартапів у рамках секторальної підтримки ЄС
У 2018 році розпочнеться реалізація 70 регіональних проектів за кошти Європейського Союзу в рамках Програми підтримки секторальної політики України.
Про це повідомляє Урядовий портал.
Ці перші 70 регіональних стартапів перемогли в конкурсному відборі за 5 напрямками: інноваційна економіка та інвестиції, сільський розвиток, розвиток людського потенціалу, розвиток туризму, загальноукраїнська солідарність. Це ще один напрямок потужної держпідтримки розвитку громад та розбудови їхньої інфраструктури.
Конкурсною комісією, сформованою за участі представників різних міністерств, народних депутатів та громадськості, всього було допущено до розгляду 507 проектів майже зі всіх регіонів України.
Серед 70 проектів-переможців найбільше проектів по Львівській області – 12 проектів; Хмельницькій – 10; по 1 проекту у Миколаївській, Донецькій, Рівненській, Вінницькій, Житомирській, Черкаській, Луганській областях, МОН – 9 проектів, по 1 проекту у Мінагрополітики і Мінрегіону. Загальна сума фінансування – понад 600 млн грн.
За напрямками перемогли:
• інноваційна економіка та інвестиції – 17 проектів;
• сільський розвиток – 11 проектів;
• розвиток людського потенціалу – 18 проектів;
• розвиток туризму – 16 проектів;
• загальноукраїнська солідарність – 8 проектів.
Серед них - створення інноваційного кластеру "Регіональний інноваційний HUB" (Миколаївська обл.); створення Карпатської мережі регіонального розвитку (Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська і Чернівецька обл.); будівництво радіотелевізійної передаючої станції в Попаснянському районі на Луганщині; розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера "ГорбоГори" (Львівська обл.); розбудова спортивно-культурного простору на набережній р.Тетерів у місті Житомир.
Нагадаємо, у 2016 році було підписано Угоду №1 між Урядом України та Європейською Комісією, що діє від імені Євросоюзу, до Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України (ENPI/2013/024-517) – від 27 листопада 2014 року. В рамках цієї Додаткової угоди передбачається фінансова підтримка соціальної, економічної та територіальної згуртованості України і підвищення добробуту громадян по всій країні і цілей, які визначені в Державній стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року.
Програмний портфель допомоги ЄС Україні охоплює 17 сфер діяльності, у рамках яких підписано 235 контрактів загальною вартістю 943 млн євро. У 2017 році була надана допомога на суму 148 млн. євро.
У 2018 році Єврокомісія передбачила для України 32,5 млн євро у рамках програм секторальної бюджетної підтримки у сферах регіонального розвитку та державного управління.