Сирія: напруга загострюється, США обмінялися полум'яними заявами з РФ
Сирійський режим перемістив військові вертольоти до останнього осередку повстанців у північно-західному регіоні Ідліб.
Про це пише CNN з посиланням на слова двох чиновників Міністерства оборони США.
Американці стурбовані тим, що в підсумку вертольоти можуть бути використані для запуску ще однієї хімічної атаки з використанням заповнених хлором бочкових бомб.
"Я запевняю вас, що Державний департамент перебуває у активному спілкуванні, останнім часом активно спілкувався з Росією, щоб залучити їх до запобігання цього", - сказав міністр оборони США Джеймс Меттiс.
Держдепартамент також висловив російському уряду стурбованість з приводу "будь-якого роду ескалації" насильства в Ідлібі, повідомила прес-секретар Держдепартаменту Хізер Науерт.
"Ми розділили стурбованість, яку ми маємо з приводу будь-якого потенційного наступу, ми розділили цю заклопотаність з російським урядом на багатьох рівнях", - сказала вона.
Ідліб, притулок для цивільних осіб і повстанців, які мігрували з інших районів Сирії, а також потужних джихадистських сил, був вражений хвилею повітряних ударів і обстрілів цього місяця, в можливій прелюдії до повномасштабного урядового наступу. США застерегли від будь-якого застосування там хімічної або біологічної зброї і пообіцяли "рішучу відповідь" у разі атаки в Ідлібі. Туреччина, яка встановила військові пости в Ідлібі, закликала Москву відмовитися від нових масових бомбардувань у регіоні.
Однак напередодні міністр закордонних справ РФ Сєргєй Лавров заявив, що Росія і Туреччина домовилися про підготовку операції проти терористів угруповання "Фронт ан-Нусра" у Ідлібі за участю сил режиму президента Башара Асада. Водночас Лавров закликав Захід не протистояти "антитерористичній операції".
Росія виступає за відмежування сирійської опозиції від терористів в Ідлібі при одночасному проведенні операції проти "Фронт ан-Нусра".
Тим часом НАТО підтверджує масштабне нарощування сил російського військово-морського флоту в Середземному морі біля берегів Сирії. У Міноборони РФ заявляють, що США в цей час нарощують на Близькому Сході угруповання носіїв крилатих ракет.
У квітні адміністрація Трампа зібрала коаліцію американських, французьких і британських сил для атаки на об'єкти сирійського уряду, пов'язані з виробництвом хімічної зброї, після атаки отруйним газом загинули десятки людей у районі Дума. Дамаск, підтримуваний Москвою, заперечує застосування такої зброї.