Трамп: введені найжорсткіші в історії санкції проти Ірану, у листопаді буде ще гірше
США наклали на Іран найжорсткіші санкції в історії, щоб досягти "миру в усьому світі".
Про це заявив президент США Дональд Трамп у своєму Twitter.
"Санкції щодо Ірану офіційно введені. Це найжорсткіші санкції, введені коли-небудь. У листопаді вони піднімаються на ще один рівень. Кожен, хто веде бізнес з Іраном, не буде вести бізнес із Сполученими Штатами. Я прошу миру в усьому світі, не менше!" - написав американський лідер.
The Iran sanctions have officially been cast. These are the most biting sanctions ever imposed, and in November they ratchet up to yet another level. Anyone doing business with Iran will NOT be doing business with the United States. I am asking for WORLD PEACE, nothing less!
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 7 серпня 2018 р.
Незважаючи на протидію з боку європейських союзників, Трамп в травні вивів США з угоди 2015 року між світовими державами і Тегераном, відповідно до якої міжнародні санкції були зняті в обмін на обмеження ядерної програми Ірану.
Новий указ щодо Ірану в два етапи відновлює відповідні положення п'яти виконавчих указів про санкції проти Ірану, які були відкликані або в які були внесені поправки 16 січня 2016 року. Перший етап відновлення санкцій реалізується починаючи з 7 серпня. Другий буде запроваджений в наступні три місяці.
Починаючи з цього тижня, Вашингтон знову введе санкції щодо закупівель Іраном доларів США, його торгівлі золотом і дорогоцінними металами, а також операцій з металами, вугіллям і пов'язаного з промисловістю програмним забезпеченням. Сполучені Штати заявили іншим країнам, що вони повинні припинити імпорт іранської нафти з початку листопада або зіткнутися з фінансовими заходами США.
Як повідомлялося, ЄС з 7 серпня блокує дію санкцій США проти Ірану на своїй території.
Європейський Союз у понеділок також висловив "глибокий жаль" з приводу реалізації Сполученими Штатами нових санкцій проти Ірану.
Президент Ірану Хасан Рухані раніше пригрозив відновити збагачення урану у більших, ніж до цього, масштабах, якщо ядерна угода провалиться.