Угорці не змінили скандальної назви "уповноваженого по Закарпаттю", попри домовленість - МЗС

Субота, 22 вересня 2018, 20:51

Угорська влада на тлі загострення відносин з Україною не виконала домовленість про зміну скандальної назви "уповноваженого міністра по Закарпаттю".

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Василь Боднар в коментарі "Укрінформу".

Боднар, коментуючи нове загострення у стосунках Києва та Будапешта, наголосив, що останній не виконав ключову домовленість про зміну конфліктної назви посадовця, відповідального за допомогу угорцям Закарпатської області.

"Домовленості, які були досягнуті між міністрами під час телефонної розмови (31 серпня щодо зміни назви "уповноваженого по Закарпаттю"), не виконуються. Тож тепер у нас постає запитання, як взагалі з угорською стороною домовлятися", - заявив заступник міністра.

У повідомленні агентства стверджується: заступник міністра "констатує небажання Угорщини співпрацювати" і бачить, що Угорщина втручається у внутрішні справи України. 

Як відомо, на початку серпня Київ висловив протест через створення в уряді Угорщини посади уповноваженого міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області. Україна сприйняла це рішення як втручання у внутрішні справи, оскільки "до компетенції уповноваженого віднесено частину суверенної території України".

У МЗС заявили про готовність заборонити в'їзд в Україну уповноваженому, якщо назву його посади не буде змінено.

31 серпня Павло Клімкін повідомив, що його колега Петер Сійярто пообіцяв змінити конфліктну назву. Згодом Угорщина підтвердила дану домовленість.

Зауважимо, що за даними "Європейської правди" уповноважений Грежа від початку скандалу досі не відвідував України, що свідчить на користь інформації про те, що назва його посади так і не була змінена.

Нагадаємо також, що у останній тиждень у відносинах України та Угорщини розпочалася нова криза. Її викликало відео з церемонії прийняття закарпатських мешканців у громадянство, яка проходила у консульстві в Береговому. На відео консул закликала закарпатців приховувати своє громадянство від української влади.

Детальніше про це – у статті "100 тисяч вірних Угорщині: історія та приховані деталі паспортного скандалу на Закарпатті"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: