ЄС створить новий механізм, щоб обійти санкції США проти Ірану

Вівторок, 25 вересня 2018, 09:53

Країни-підписанти угоди з Іраном оголосили про намір створити новий механізм для полегшення платежів за експорт Ірану, включаючи нафту, через вихід США із ядерних домовленостей.

Про це йдеться у спільній заяві Великої Британії, Китаю, Франції, Німеччини, Росії та ЄС після закритої зустрічі в ООН в Нью-Йорку, повідомляє Deutsche Welle.

"Беручи до уваги нагальність та необхідність відчутних результатів, учасники привітали практичні пропозиції щодо підтримки та розвитку каналів платежів, зокрема, ініціативи про створення спеціального механізму (Special Purpose Vehicle, SPV) для полегшення платежів, пов'язаних із експортом Ірану, включаючи нафту", - йдеться у заяві.

Група заявила, що вони налаштовані "захищати свободу своїх економічних операторів для здійснення законного бізнесу з Іраном".

Глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні після зустрічі уточнила, що рішення про створення нового механізму вже прийнято, і технічні експерти знову зустрінуться, щоб опрацювати деталі, повідомляє Reuters.

"На практиці це означатиме, що країни-члени ЄС створять юридичну особу для полегшення законних фінансових операцій з Іраном, і це дозволить європейським компаніям продовжувати торгувати з Іраном відповідно до законодавства Європейського Союзу та бути відкритим для інших партнерів у світі", - сказала вона.

Як відомо, на початку травня Дональд Трамп оголосив про вихід США зі спільної угоди, укладеної 2015 року між Іраном, Сполученими Штатами , Росією, Китаєм, Великою Британією, Францією і Німеччиною. Угода передбачає, зокрема, виконання Тегераном низки кроків щодо обмеження своєї ядерної програми в обмін на скасування санкцій.

Пізнішем Вашингтон розширив санкції проти Ірану, вимагаючи від держав-союзників припинити купувати іранську нафту та погрожуючи санкціями щодо компаній, що співпрацюватимуть з Іраном.

Інші країни-підписанти угоди розкритикували рішення Трампа і заявили про намір зберегти чинні домовленості.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: