Раді Європи доведеться змиритися з призупиненням членства Росії – Ар’єв
Голова української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи Володимир Ар’єв вважає, що Росія намагається вплинути на РЄ своїми заявами про припинення роботи в організації.
Про це він заявив у коментарі "Європейській правді" у Страсбурзі.
Ар’єв вважає, що останні заяви генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда, а також представників парламенту та МЗС РФ створюють тиск на західноєвропейські країни, щоби ті погодилися зменшити тиск на Росію. При цьому про повернення Росії до ПАРЄ у 2019 році вже не йдеться, наголосив депутат.
"Можна говорити, що в 2019 році росіян у ПАРЄ не буде. Зараз іде боротьба за те, чи буде взагалі Росія в Раді Європи", - додав він.
"Ми, тобто українська делегація, не проти збереження Росії у Раді Європи, але для цього росіяни мають принаймні демонструвати готовність крок за кроком виконувати вимоги організації. А Росія навпаки – крок за кроком віддаляється від них", - зауважив депутат.
А’рєв наголосив, що Рада Європи через шантаж з боку РФ опинилася перед необхідністю зробити вибір "у дилемі політичної доцільності і цінностей". "Через це Західній Європі доведеться сприйняти призупинення членства Росії – або доведеться говорити про припинення існування Ради Європи у нинішньому вигляді", - додав він.
Депутат також підкреслив, що наразі йдеться саме про призупинення членства Росії, а не про її виключення з організації.
9 жовтня у ПАРЄ планували розглянути питання про зняття санкційного тиску з РФ. Москва вже понад рік не платить гроші до бюджету РЄ та шантажує Страсбург припиненням своєї роботи в організації. Депутатам пропонували стати на шлях "прощення" – закрити очі на порушення Росії та забути про санкції щодо російських депутатів.
Проте на засіданні асамблея не знайшла голосів для зміни санкційних правил заради РФ і відклала вирішення цього питання на наступний рік.
Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, якщо Росія не відновить платежі у бюджет Ради Європи у 2019 році, її участь в статутних органах буде припинена.
МЗС РФ звинуватило ПАРЄ в системній кризі в Раді Європи, а у Росії замислилися над замороженням членства в Раді Європи, не чекаючи виключення.
Детально про дебати та про те, в чому полягає перемога – в статті "Кремль програв битву за Страсбург: як підкилимна гра Ягланда призвела до поразки росіян у ПАРЄ".